Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів від 28 липня 2010 року

Перш за все, хочу заявити, що сьогодні впевнено можна стверджувати, що стан Єдиного казначейського рахунку остаточно стабілізувався. Залишків на нашому рахунку достатньо, щоб ритмічно, за розписом фінансувати всі видатки державного бюджету. Тому всі розпорядники і отримувачі бюджетних коштів можуть впевнено організувати роботу за своїми планами, не допускаючи ні збоїв, ні авралів, ні затримок. Відповідно Уряд вправі сповна спитати за дотримання фінансової дисципліни, за ощадливе цільове використання коштів.

Триває збирання врожаю. Традиційно в цей період в центрі уваги Уряду - питання збереження зібраного, якість зерна, закупівельні ціни.

Якщо надмірні опади в першій декаді липня негативно позначилися на ході збирання і на якості врожаю, то на сьогодні погодні умови покращилися, і тому організованість роботи – головний фактор успішного завершення збирання ранніх зернових.

Станом на 27 липня 2010 року зібрано понад 22 млн. тонн зерна. Можемо привітати хліборобів Одещини та Миколаївщини, які намолотили більше 2 млн. тонн зерна. Цілий ряд областей здолали мільйонний рубіж намолоту зерна. Трудовий здобуток в нелегких погодних умовах – результат невтомної праці, вмілого господарювання хліборобів.

Цінова ситуація на ринку зерна сприятлива, що забезпечує рентабельне виробництво сільськогосподарських культур. Однак, ще не на повну потужність працює Аграрний фонд. Тому прошу Міністра аграрної політики активізувати роботу в кожній області, щоб саме державні закупівлі «задавали» цінову ситуацію, і щоб безумовно було створено необхідний країні запас продовольчого зерна - як в центрі, так і в областях.

І в першу чергу потрібно подбати про його якість.

Категорично вимагаю припинити навіть міркувати про пониження стандартів для продовольчого зерна. Це пряма вказівка Вам, Вікторе Андрійовичу Слаута, і Вам, Миколо Володимировичу Присяжнюк. А Держстандарту пряма заборона брати до розгляду будь-які звернення і пропозиції, які тягнуть за собою зниження якості вітчизняних товарів - про що б не йшлося.

Ніяких компромісів в тому, що впливає на якість продуктів харчування для наших людей бути не може. Ніяких розмов на тему зміни стандартів. А то вчора один телеканал завершив свій репортаж тим, що їм не зрозуміло, чи закрита тема зниження стандартів, чи ні. Пояснюю всім раз і назавжди: закрита. Хліб був, є і буде в Україні тільки належної якості. А хто надумає «хімічити» з хлібом, відповість перед законом, як кажуть, по повній програмі.

Уряд продовжує вживати різноманітних заходів, щоб покінчити з проблемою заборгованості із зарплати. Серед напрямків, які минулого тижня розглядалися в ході розширеної наради з питань розблокування проблеми заборгованості по зарплаті, були борги підприємств-банкрутів. В ряді випадків арбітражні керуючі, які туди призначені, вживають недостатньо заходів для розрахунків з працівниками. Сьогодні на Уряді буде розглянуто проект рішення, яке дозволить підвищити контроль за діяльністю таких арбітражних керуючих.

Міністерства і відомства почали виконання чергового етапу з підготовки до осінньо-зимового періоду. Наголошую, що це питання на постійному контролі Прем'єр-міністра. І Перший віце-прем'єр-міністр зобов'язаний цю роботу тримати на постійному контролі. Щотижня ми маємо отримувати звіти Мінпаливенерго, Мінвуглепрому, Мінжитлокомунгоспу, Мінтрансзв’язку, МОЗ, МНС.

Які ми визначили головні проблеми?

Перше - це погашення боргів з оплати газу, електроенергії та стовідсоткова поточна оплата. Те, що у нас теплокомуненерго не сплатили 55% спожитого ще за старими тарифами газу - це показник того, наскільки безвідповідально ставилися керівники до цієї проблеми.

Я поставив питання однозначно: у 2011 рік країна перейде без боргів. При цьому підвищую рівень відповідальності, і вимагаю, щоб особисто глави облдержадміністрацій - глави, а не заступники, підкреслюю - відповідали за стовідсоткове погашення боргів і поточну оплату.

Друге – це якість послуг житлово-комунального господарства. Люди справедливо нарікають, що тарифи підвищуються, а якість послуг знижується. Тому за 2,5 місяці, які залишились до опалювального сезону, МінЖКГ повинно мобілізувати всі ресурси для того, щоб замінити труби і щоб ми не гріли повітря, не марнували воду, відремонтувати котельні, утеплити будинки тощо.

Крім мобілізації власних ресурсів, необхідно допомагати жителям будинків, які можуть і хочуть власними силами зробити якісь речі для енергозбереження.

Третє – я окремо наголосив на підготовці до зими шкіл і дитячих садків. Мінфін профінансував ці роботи для областей, які потерпіли від стихійного лиха. Всім іншим керівникам регіонів наголошую, що це їх турбота. Якщо необхідна допомога, звертайтесь. Але ніякі виправдання не будуть прийматись, якщо 1 вересня хоч одна школа не зустріне дітей відремонтованою, з цілим дахом, із справним теплопостачанням.

Нагадаю, що під час наради з питань підготовки до зими був дуже прикрий випадок, коли я підняв одного першого заступника голови ОДА і поставив йому прості питання у сфері його компетенції. Керівник не зміг назвати жодної конкретної цифри, намагався відбутися пустими запевненнями: „Миколо Яновичу, не хвилюйтесь, все буде гаразд”. Так, все МАЄ бути гаразд. Але я попередив голову ОДА про некомпетентність його першого заступника, і сьогодні в кадрових питаннях Уряд розгляне питання про відповідальність цього чиновника.

Шановні члени Уряду, ми розглянемо також надзвичайно важливий проект Закону „Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

В Україні з майже 14 млн. споживачів лічильниками оснащено лише 8 млн., тобто близько 60 %. Отже, 2/5 споживачів сплачують за природний газ згідно норм споживання, незалежно від реальних обсягів. Вартує людям це, з одного боку, дорожче, тому що тариф для споживачів без лічильників вищий. З іншого боку, в людей немає абсолютно ніяких стимулів оптимізувати споживання газу, заощаджувати. Ось чому, зокрема, в Україні в розрахунку на душу населення споживання газу вдвічі-втричі більше, ніж у будь-якій іншій європейській країні, навіть схожій за кліматичними умовами.

Законопроектом передбачено встановлення лічильників газу в квартирах і будинках, в яких газ використовується комплексно, в тому числі для опалювання, з 1 жовтня 2011 року. Я думаю, що реформи енергетичного сектору, засновані на принципі енергоощадливості, швидко змусять і постачальників, і споживачів використовувати всі сучасні методи обліку, контролю, економії енергоресурсів.

Буде також розглянута постанова Уряду, якою встановлено прозорі правила ефективного та раціонального використання коштів, отриманих за рахунок продажу квот на викиди парникових газів. Вони будуть спрямовані на заходи з енергозбереження, використання відновлювальних джерел енергії, застосування нових технологій виробництва тепла та електроенергії, захист навколишнього природного середовища і таке інше.

Власне, саме на ті напрямки, на які попередній Уряд повинен був направити ці кошти згідно з угодами з Японією та Іспанією. Але, як і багато інших зобов’язань, екологічні також не виконав.

На сьогоднішньому засіданні Уряду ми розглянемо законопроекти, постанови, які визначають:

порядок державної реєстрації інноваційних проектів і ведення Державного реєстру інноваційних проектів,

завдання Національної програми інформатизації.

Крім того, ми розглянемо питання про додатковий розподіл обсягу субвенцій місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на грошове забезпечення батькам-вихователям.

Також сьогодні буде розглянуто проект постанови, яким встановлюється правило відбору вугледобувних підприємств з метою надання їм державної підтримки на технічне переоснащення.

Ще ми маємо прийняти урядове рішення, яке дозволить залучити кошти Європейського банку реконструкції та розвитку на розбудову енергетичної інфраструктури нашої держави: зокрема на реалізацію інвестиційного проекту будівництва повітряної лінії електромереж «Запорізька АЕС – Каховка».

Серед питань порядку денного також комплекс питань, які спрямовані на підвищення обороноздатності та безпеки країни…

Та ще 100 з гаком питань. Отже, почнемо їх розглядати.
<!-- endblock e -->

 

«    Октябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 


Форум депутатов советов всех уровней и общественности Луганской области


70-летие освобождения Луганской области от фашистских захватчиков


Луганщина отметила свое 75-летие и День независимости


XXI отчетно-выборная конференция Луганской областной организации ПАРТИИ РЕГИОНОВ

 

Архив новостей

Июль 2014 (1)
Июнь 2014 (19)
Май 2014 (165)
Апрель 2014 (215)
Март 2014 (258)
Февраль 2014 (334)

Главное / Статьи / Новости / Прямая речь / Тема дня
Знай наших
/ Видео / Фотогалерея / Новости городов и районов
Молодые регионы
 

Copyright © 1999—2015 Луганская областная организация Партии регионов
Использование материалов, размещенных на сайте разрешается при условии размещения ссылки на сайт ЛОО Партии регионов

  91055, г. Луганск, ул. Карла Маркса, 7
Телефон: (0642) 34-56-76