Микола Азаров: "Ми повинні зробити все, щоб прибрати в українсько-російських відносинах все те, що викликає напругу і непорозуміння"

Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів України від 31 березня:

- Розпочну з короткої інформації – результату переговорів з керівництвом Російської Федерації. Суть цих переговорів полягає в тому, що Росії минулого року вдалося досягти вигідного для себе контракту з постачання і транзиту газу.

Україна, навпаки, отримала найвищу ціну на газ серед усіх своїх сусідів. Крім того, для України були передбачені вкрай жорсткі санкції за недобір обсягів газу та на випадок затримки платежів. Це умови контракту, які нас не можуть влаштовувати.

Крім того, з російським керівництвом були обговорені практично всі аспекти нашого економічного співробітництва. Російська сторона висунула низку вимог стосовно невиконання Україною двосторонніх домовленостей. Ці вимоги треба ретельно вивчити та прийняти рішення.

В підсумку ми досягли домовленості розпочати переговори щодо зміни умов контракту, а також укладання угод в різних напрямках співпраці: енергетика, машинобудування, наука та інше. Ми домовилися, що з російської і української сторони будуть визначені віце-прем’єр-міністри, відповідальні за розробку в найкоротший термін таких угод. З нашого боку за це буде відповідати Перший віце-прем’єр-міністр Клюєв. Доручаю Андрію Петровичу щодня займатися розробкою угод і цією справою. Також визначено групи, які повинні підготувати ці угоди. Ми повинні зробити все, щоб прибрати в українсько-російських відносинах все те, що викликає напругу і непорозуміння.

Друге – незважаючи на окремі ознаки пожвавлення в економіці ще присутні фактори внутрішньої нестабільності. Уряд повинен зробити все від нього залежне для зміцнення позитивних тенденцій та послідовного подолання негативних факторів. Особливе занепокоєння викликають спроби окремих власників використати своє монопольне становище або картельні домовленості для підвищення цін.

Я хочу нагадати всім, що цінова стабільність, особливо зараз, є важливою умовою позитивних змін в економіці і соціальній сфері, а головне – для подальшого економічного зростання. Тому звертаю увагу Андрія Петровича Клюєва і Сергія Леонідовича Тігіпка на недостатність заходів, які вони вживають, щоб забезпечити стабільну цінову ситуацію.

Також хочу звернути увагу бізнесу, що цінова стабільність і чесне ринкове ціноутворення, перш за все, відповідає саме їх довгостроковим інтересам, адже підняття цін в одній галузі провокує ланцюгову реакцію в інших галузях. Уряд буде використовувати всі наявні можливості для утримання цінової ситуації в інтересах суспільства.

Третє – залишилося трохи більше тижня до представлення бюджету у Верховній Раді. Зараз можна констатувати, що основні проблеми проекту бюджету Уряд вирішив. І за дні, що залишилися, Міністерство фінансів і персонально Ярошенко Ф.О. разом з міністерствами і відомствами повинні доопрацювати питання, яке до цього часу неузгоджене. Це стосується, перш за все, обсягу коштів, передбачених для компенсації ПДВ та інвестиційних проектів.

Далі – поточного тижня в усій країні повинно розпочатися, так би мовити, генеральне прибирання. Саме час упорядкувати будинки, розпочати ремонти доріг, прибирання дворів, парків, скверів, лісів, лісосмуг. Звертаю на це увагу Міністра транспорту Єфименка, Міністра охорони навколишнього природного середовища Бойка, голів Держлісгоспу Ширшуна, Держводгоспу Сташука, голів реґіональних адміністрацій.

Ці заходи не потребують значних коштів, але там, де потрібно, Мінфін повинен негайно виділити кошти для цих робіт. Ми повинні підготувати нашу країну до Дня Перемоги.

Управління у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ
<!-- endblock e -->

 

«    Октябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 


Форум депутатов советов всех уровней и общественности Луганской области


70-летие освобождения Луганской области от фашистских захватчиков


Луганщина отметила свое 75-летие и День независимости


XXI отчетно-выборная конференция Луганской областной организации ПАРТИИ РЕГИОНОВ

 

Архив новостей

Июль 2014 (1)
Июнь 2014 (19)
Май 2014 (165)
Апрель 2014 (215)
Март 2014 (258)
Февраль 2014 (334)

Главное / Статьи / Новости / Прямая речь / Тема дня
Знай наших
/ Видео / Фотогалерея / Новости городов и районов
Молодые регионы
 

Copyright © 1999—2015 Луганская областная организация Партии регионов
Использование материалов, размещенных на сайте разрешается при условии размещения ссылки на сайт ЛОО Партии регионов

  91055, г. Луганск, ул. Карла Маркса, 7
Телефон: (0642) 34-56-76