Віктор Тихонов: Уряд врегулює питання встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць

В Уряді напрацювали План заходів щодо встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів і віднесення їх до певних категорій. Відповідний проект Розпорядження кабінету Міністрів України схвалили сьогодні на засіданні Урядового комітету з питань регіональної та соціальної політики, будівництва, житлово-комунального господарства і гуманітарного розвитку під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Віктора Тихонова.

Необхідність прийняття цього документу, як поінформував Віктор Тихонов, зумовлена тим, що питання адмінтерустрою регулюються Указом Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР», який датований ще 1981 роком.

«Цей документ, який приймався і діяв у іншій державі, зрозуміло не може сьогодні належним чином врегульовувати відповідні питання в Україні, оскільки вони залишені поза межами компетенції будь-якого органу державної влади і його норми не відповідають діючій Конституції України», - зазначив Віце-прем’єр-міністр. За його словами, неврегульованість питань адміністративно-територіального устрою негативно впливає на розвиток територій. Як приклад, урядовець навів суттєве відставання розробки генеральних планів населених пунктів від актуальних потреб їхнього розвитку, що призводить до нераціонального використання земель, гальмує питання забудови населених пунктів, в тому числі і житлової. 18 123 населених пункти із 29 818, каже Віктор Тихонов, потребують розроблення генеральних планів.

Не краща ситуація і з розробленням містобудівної документації населених пунктів, без якої, зі слів урядовця, втрачається функція управління містобудівним комплексом.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що стаття 142 Конституції України визначає, що земля є матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування.

«Щоб така норма не була декларативною, необхідно забезпечити проведення робіт з встановлення меж населених пунктів та розмежування земель державної та комунальної власності. Сьогодні органи місцевого самоврядування відповідно до земельного законодавства здійснюють розпорядження землями тільки в межах населених пунктів. А межі населених пунктів – це межі забудови і у цих межах земля належить до комунальної власності. Землями, які знаходяться за межами населених пунктів, розпоряджаються  районні державні адміністрації та територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади і вони не завжди враховують інтереси територіальних громад», - прокоментував Віце-прем’єр-міністр. Він також додав, що розмежуванню підлягає 29246,50 тис. га земель

Віктор Тихонов поінформував, що План заходів щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів і віднесення їх до певних категорій, який найближчим часом розглянуть на засіданні Уряду, передбачає у грудні цього року внести на розгляд Кабінету Міністрів проект Закону України «Про адміністративно-територіальний устрій України», який визначатиме порядок встановлення та зміни меж АТО, назв населених пунктів і віднесення їх до певних категорій. В лютому 2011 року, за словами Віктора Тихонова, Держкомзем спільно з Мінрегіонбудом, Укргеодезкартографією, Держкомстатом мають підготувати і подати на розгляд Уряду проект постанови «Про єдиний Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України». Найближчим часом, каже урядовець, Кабінет Міністрів планує вирішити питання, який саме державний орган відповідатиме за облік і реєстрацію адміністративно-територіальних одиниць, а також питання фінансування робіт із встановлення та зміни меж АТО.

Нагадаємо, проблемні питання визначення меж  адміністративно-територіальних одиниць, їх назви і віднесення до певних категорій  обговорювалися ще в липні цього року на спеціальній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Віктора Тихонова за участю представників центральних органів виконавчої влади та членів Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва і місцевого самоврядування.

 

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 


Форум депутатов советов всех уровней и общественности Луганской области


70-летие освобождения Луганской области от фашистских захватчиков


Луганщина отметила свое 75-летие и День независимости


XXI отчетно-выборная конференция Луганской областной организации ПАРТИИ РЕГИОНОВ

 

Архив новостей

Июль 2014 (1)
Июнь 2014 (19)
Май 2014 (165)
Апрель 2014 (215)
Март 2014 (258)
Февраль 2014 (334)

Главное / Статьи / Новости / Прямая речь / Тема дня
Знай наших
/ Видео / Фотогалерея / Новости городов и районов
Молодые регионы
 

Copyright © 1999—2015 Луганская областная организация Партии регионов
Использование материалов, размещенных на сайте разрешается при условии размещения ссылки на сайт ЛОО Партии регионов

  91055, г. Луганск, ул. Карла Маркса, 7
Телефон: (0642) 34-56-76